MENÜ için tıklayınız...

Rahim kanseri kürü

... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Astım İçin Bitkisel Tedavi


Astım, solunum görevini yapan bronşların (havayollarının) daralması ve iltihaplanması sonucu meydana gelen bir akciğer hastalığıdır. Hasta kişi havayollarının daralmasından ve iltihaplanmasından dolayı mukoza artışı ile birlikte solunum sıkıntıları çekmektedir.

Bu solunum sıkıntıları; yeterli nefes alamama, hırıltılı-sesli solunum, öksürük, göğsün sıkışması hissi, nefessiz kalma hissi, nefes darlığı, solunum atakları, hareket ettiğinde çok çabuk yorulma, nefes nefese kalma, astıma bağlı alerjik komplikasyonlar (cildin şişmesi, sinüzit, göz-burun akıntısı, vb) şeklindedir. Astım zamanında tedavi altına alınmazsa kronik bir hastalık haline gelmektedir. Dolayısıyla astımı işaret eden komplikasyonlardan herhangi biri yaşandığından mutlaka hekim tarafından kontrol edilip hastalık teşhis edildiğinde ise tedavi edilmelidir.  

Astıma neden olan birçok faktör vardır. Bunlardan en önemlisi sigara kullanımıdır. Maalesef sigara kullanımının artışıyla astım hastalığının artışı arasında her yıl doğru oranda artan bir ilişki bulunmaktadır. Sadece sigara içenlerde değil sigara dumanına maruz kalan pasif içici kişilerde de astım hastalığı meydana gelebilmektedir. Sigaranın yanı sıra zehirli kimyasal havaya ve büyük şehirlerde daha çok ortaya çıkan kirli havaya maruz kalmak da astımı tetikleyen önemli faktörlerdir. Genetiğinde astım hastalığı bulunmak, tedavi edilmeyen solunum yolları enfeksiyonları, tozlu hava, rutubetli hava, küf mantarı, toz böcekleri, polenler, soğuk hava ve bazı kullanılan ilaçlar gibi faktörler de hastalığa neden olabilmektedir. Dolayısıyla astım hastalığına neden olan faktörleri bilip bunlara dikkat ederek hastalığa karşı önlem alma konusunda çok önemlidir. Örneğin günlük ev içi yaşantımızda evi sürekli temiz ve hijyenik tutmak, düzenli havalandırmak, kullanılan eşyaların düzenli olarak yıkanması, sigara kullanmamak, kirli havadan uzak durmak, bol oksijenli çevrede yaşamak, alerjen çevreden uzak durmak astım hastalığına yakalanma riskini azaltan önlemlerdendir.

Astım tedavisinde kullanılan ilaçlar; hastalığı rahatlatıcı ve hastalığı kontrol edicidir. Kontrol edici ilaçlar kronikleşmiş astım hastalığının daha kolay atlatılabilmesine, hastanın hastalığında bir atak yaşamaması için düzenli olarak hastalığı kontrol altına alması için uygulanan tedavidir. Rahatlatıcı ilaçlar ise herhangi bir solunum atağı esnasında hastanın solunumunu anlık olarak rahatlatarak bir sıkıntı yaşamamasına yardımcı olan ilaçlardır. Bu noktada astım hastasının herhangi bir atak durumunda paniklemeden ne yapması gerektiğini doktorundan iyice öğrenmesi çok önemlidir.

Son dönemlerde özellikle çocuklarda çok sık rastlanan bu solunum hastalığı hekim kontrolünde tedavi edilebilirken daha fazla oranda da bitkisel yöntemler ve bitkisel kürlerle tedavi edilebilmektedir. Kirli hava ve sigara içilmiş bir ortama sahip alanlarda astım hastalığı yaygın bir şekilde görülür. Astım hastalığı çeşitli kirli hava koşullarına ve hekim kontrolünde olmayan ilaç kullanımı astım rahatsızlığına neden olan önemli faktörlerdir.

Astım çoğu kez anne ve babanın genlerinden çocuklarına geçebilen kalıtsal bir hastalıktır. Düzensiz ve bilinçsiz yapılan birçok sporsal faaliyet astıma neden olabilmektedir. Astım hastalığı olan kişiler nefes alma konusunda çeşitli sıkıntılar yaşamaktadır. Özellikle uyuma safhasında transa geçen hormonlar astımın artış göstermesine neden olarak nefes alıp verme konusunda büyük güçlüklere neden olabilmektedir.

Astım hastalığı çeşitli krizlerin yaşanmasına da neden olabilmektedir. Astım krizlerinin yanı sıra ödemler, spazmlar ve bronşlarda spazm etkisi olarak ortaya çıkmaktadır.

 

Astımdan kurtulmak ve çok daha güçlü bir şekilde nefes alıp verebilmek için bitkilerle bitkisel astım tedavisine başvurabilirsiniz.  Astıma iyi gelecek ve kendinizi çok daha iyi hissettirecek bitkiler; havuç, semizotu, maydanoz, sarımsak, çam fıstığı, nane, soğan, çörek otu, limon, lahana, kereviz yaprağı ve nardır.

Ayrıca aşağıda bulunan bitkilerden yapılmış olan bitkisel çaylarda her gün düzenli olarak tüketildiğinde astım hastalığı oluşumunun önüne geçmiş olabilirsiniz. Düzenli ve aksatılmadan yapılan her uygulama sonuç verebilir.

  • Ada Çayı: Adaçayını kaynamış suda normal çay şeklinde demleyerek tok karnınıza tüketebilirsiniz.
  • Nane Çayı: Evinizde bulunan kuru nanelerden veya taze nanelerden yararlanarak yeşil çay şeklinde demleyerek tüketebilirsiniz.
  • Limon ve Bal: Her derde deva olarak bilenen bu iki karışım astım hastalarının rahat nefes alıp vermesi konusunda büyük faydalar sağlayabilmektedir.
  • Kekik ve papatya: Kekik ve papatyayı aynı anda bir çay demler gibi demleyerek astım hastalığınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Kahve, çay ve kakao
  • Isırgan otu çayı: ısırganın birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Bunlardan biri de astımdır. Astım rahatsızlıkları olanlar ısırgan otunu kaynamış suya salarak 5 dakika çay gibi demledikten sonra tok karnına içildiğinde astıma iyi gelmektedir.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...