MENÜ için tıklayınız...

Sperm arttırıcı Bitkisel Tedavi

Canlı sperm sayısı düşük çıkan erkek hastalara sperm sayısını arttırıcı tedaviler uygulanmalıdır. Tüp bebek yöntemine geçilmeden önce yapılabilecek bir takım yöntemler mevcuttur. Bunlardan... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Cinsel gücü arttırmak için bitkisel tedavi


Erkeklerin cinsel yaşamları üreme sistemleri devreye girmesinden itibaren başlamaktadır. Erkeklik hormonları normal düzeyde salgılanan sağlıklı bir erkek cinsellik için hazır demektir. Hatta erkekler cinselliği kadınlardan daha sık ve yoğun yaşamaktadır. Erkeğin cinselliğe daha çok önem vermesi tamamen cinsiyetle alakalı bir durumdur. Dolayısıyla tabiri caizse erkekler cinsellik konusunda ele avuca sığmaz bir karakter özelliği sergilemektedir. Bu konu bazı kesim ve topluluklarda o kadar önem teşkil etmiştir ki erkeğin cinsel hayatı erkeği erkek yapan, toplum içinde onu onurlandıran, onu üstün bir kişi kılan ya da başarısızlık durumunda ise ona acınarak bakılan bir hasta konumuna getirmektedir. Halen kültürümüzde erkeğin cinsel yaşamı evliliklerin başarısında anahtar rol oynadığını savunmaktadır. Örneğin düğün gecesi bitiminde ilk cinsel birleşmenin başarılı olması için erkeğin sırtına vurulmaktadır. Yüzyıllardır bu geleneğin sürmesi kültürümüzdeki cinsellik konumunun halen aynı yerde olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra günümüzde ülkemizde cinsellik konusu tartışmaları, konuşmaları, paylaşımlar halen kapalı bir kutudur.

Sağlıklı ve yolunda giden bir cinsel hayatın yanı sıra çeşitli nedenlerden kaynaklanan cinsel sorunlar da baş gösterebilmektedir. Cinsellik problemi olanlar bunu partneriyle paylaşıp, bir uzmandan destek alarak çözmek yerine, utanılacak bir konu edasında sır gibi kendi içinde tutmaktadır. Dolayısıyla çözülemeyen cinsellik problemleri nedeniyle hele ki erkekte çok büyük sorumluluk arz ettiği için evliliği ya da ilişkiyi bitirme noktasına bile getirebilmektedir. Bunun altında yatan sebepler; erkeğin bunu kabullenememesi, cinsellik sorununu kendisini küçük düşüreceğinden korkması, partnerinin karşısında onurunun kırılması ve bunu paylaşamadığı için çözememesidir. Halbuki cinsel problemler her ne kadar kişisel olsa da çözümü en az iki kişi ile mümkündür. Çünkü kişinin cinselliği beraber yaşadığı partnerine destek olup, onu incitmeden sorunu çözüme kavuşturmalıdır.

Her iki cinste yaşanan ortak cinsellik problemleri; cinsel isteksizlik, partnerinden soğuma, partneriyle genel uyumsuzluk, stres-kaygı, partnerini mutlu edememe, yetersizlik hissi, hastalıklar, yorgunluk, uykusuzluk, hijyen problemleri, ekonomik sorunlar, depresyon, vb’dir. Erkeklerde en çok görülen cinsel problemler ise; iktidarsızlık (cinsel güçsüzlük), erken boşalma, sertleşme problemi, sperm sayısı ve hareket azlığıdır. Genel olarak bu sorunların çözümü için mutlaka işin uzmanına danışmak çok önemlidir. Çünkü bunların altında bambaşka bir sağlık problemi ya da psikolojik problem de yatıyor olabilir. Bunun yanı sıra cinsel sorunlar için; partnerle konuşabilmek, stresten kaçmak, sigara-alkol tüketmemek, düzenli ve dengeli beslenme, yeterli uyku, istikrarlı spor yapmak cinsel gücü arttırmak için çok önemlidir.

Mutlu bir cinsel yaşam için cinsel gücünüzü arttırmaya, partnerinizi çok mutlu etmeye ne dersiniz? Araştırmalara göre çiftlerin boşanmalarında yatan asıl neden yatak odalarındaki mutsuzluktur. Cinsel yönden zayıf olan ve eşine karşı gereken görevlerini yerine getiremeyen bir eş her zaman kendini kötü hisseder. Bazen cinsel gücün yetersizliğinden dolayı çiftler bebek sahibi olamamaktadır. Bebek sahibi olamayan, yatak odalarında istedikleri hayata sahip olamayan çiftler boşanma yoluna gitmektedirler. Tüm bunlara gerek kalmadan bitkilerle de cinsel gücü arttırma yoluna giderek hayatınızı istediğiniz şekilde devam ettirebilirsiniz. Doğada birbirinden özel cinsel afrodizyak etkisi olan bitkiler bulunmaktadır. Sizler de bu bitkilerden yararlanarak çok daha mutlu ve renkli bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz.

Geçmişten bugüne değin insanlar cinsel gücü arttırmanın yollarını aramışlar ve bunun için çeşitli araştırmalara girişmişlerdir.  Birçok kişi tarafından talep edilen afrodizyak ilaçlar üreticileri günümüzde viagra haplarını ortaya çıkarmıştır. Fakat piyasada izinli ya da izinsiz satılan iktidarsızlık haplarının hemen hepsinde yan etkiler mevcuttur. Dolayısıyla tüm bunların yanı sıra bitkilerden ve gıda ürünlerinden yararlanarak da cinsel güç arttırılabilinir. Cinsel güç için tavsiye edilen gıdalar; kırmızı pul biber, fındık, fıstık, ceviz, susam, nar, üzüm, havuç, roka, maydonoz, kereviz, kekik, çikolata, bal ve daha birçok besinlerdir.

Cinsel gücü arttırmak için bitkisel tedavi olarak doğadaki çeşitli bitkilerden yararlanabilirsiniz. Bunların başında ginseng, zencefil, ısırgan otu, çakşır kökü, karanfil, kişniş, keçiboynuzu, tarçın, fesleğen ve susam yağı gelmektedir.

Cinsel gücünüzü arttırmak için tavsiye edilen ginseng bitkisinden yararlanarak bitkisel bir kür elde edebilirsiniz. Ginseng yapısında barındırdığı maddeler gereği; yorgunluğu alır, cinsel organın canlanmasını ve erkeğe enerji sağlar. Ginseng bitkisi ile kür yapımı;

Ginseng kür malzemeleri;

  • 15 gr. ginseng
  • 1su bardağı kaynamış su

Ginseng kürü yapılışı: önce suyu bir cezvede kaynatın ve üzerine kıyılmış ginseng otunu salarak demlenmeye ve soğumaya bırakın. Soğuyan ginseng kürünü soğuduktan sonra süzün. Süzülen karışımı yenmeklerden sonra 1 su bardağı şeklinde tüketerek enerjinize enerji katın. Bu kürü düzenli bir program ile 2 hafta boyunca uygulamanız gerekmektedir.

Cinsel Güç Arttırıcı Macun Yapımı;

1 kilo gerçek köy balına 4 kaşık arı poleni, 4 kaşık türk kahvesi, 3 kaşık zencefil, 3 kaşık kırmızı ginseng, 2 kaşık kişniş, 2 kaşık kakule, 100 gram ince dövülmüş çam fıstığını koyup karıştırılır. Işık görmeyecek şekilde karanlık bir yerde cam kavanozda muhafaza edilir. Bu macundan sabah ve akşam birer kaşık yenir.

Cinsel Güç Arttırıcı Çay Yapımı;

İsteğe ve arzuya göre; kekik, zahter, zencefil, hardal otu, ısırgan otu taze olarak günde 1-2 bardak olacak şekilde sıcak suda 5 dakika demlenip içilir. İsteğe bağlı olarak bal ya da pekmez ile tatlandırılabilir.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...