MENÜ için tıklayınız...

Tansiyon için kür

Yüksek tansiyon hastalarının günlük bir su bardağı nar suyu içmeleri tansiyonlarını düşürmelerini sağlayacaktır. Özellikle de belirtmek gerekirse bir su bardağı taze sıkılmış nar suyunun ya... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Gebe kalmak için bitkisel tedavi


Gebe kalmak için bitkisel tedavi

Her kadının hayalidir evlenip çocuk sahibi olmak. Kadın doğuştan gelen bazı genlerden dolayı anaç bir yapıya sahiptir. Sürekli birine bağlanıp, onun için bir şeyler yapmak ister. Bu yüzden kadın dünyaya geldiğinde içinde büyüdüğü aileyi benimser, ona sadık kalır ve ailesine kuvvetli bağlarla bağlanır. Daha sonra olgunlaşıp hayatını devam ettireceği ve üremesi için bir eş ister. Eşi için de büyük fedakarlıklar yapar. Daha sonra içgüdüsel olarak anne olmak ister. Artık bir bebek dünyaya getirip ona da bağlanıp, onun için de çabalamak ister. Fakat anne olmak bazen bazı kadınlar için çok da kolay değildir. Çünkü anne olabilmek için birçok koşulun sağlanması gereklidir. Bu koşulların sorumlusu ise hem erkek hem de kadındır. Erkek ve kadının çocuk sahibi olabilmesi için fizyolojik olarak üreme sistemlerinin düzgün çalışıyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra her iki tarafta da bir sorun olmasa dahi bazen üreme gerçekleşememektedir. Buna neden olan faktörler çok fazladır.

Kadın üreme yaşına geldiğinde yumurta üretmeye başlar. Bu da her ay görülen adet kanaması ile anlaşılır. Yani üreme sistemi sağlıklı olan bir kadın her ay düzenli olarak yumurtlamaktadır. Kadınlarda salgılanan FSH hormonu ile yumurtalıklar yumurta üretmesi için uyarılır ve yumurta oluşmaya başlar. Yumurta oluşumu ve büyümesi ile birlikte östrojen ve LH hormonları salgısı da artar. LH hormonu en yüksek seviyeye geldiğinde olgunlaşan yumurta çatlar ve serbest hale gelir. Bu serbest hale gelen yumurta fallop tüplerinin içine doğru hareket eder ve yumurta bu tüplerde 12-24 saat içinde sperm ile karşılaşırsa döllenme meydana gelir. Döllenme meydana geldiğinde progesteron hormonunun da katkısıyla hücre rahim içine doğru gider ve beta HCG hormonu salgılaması ile buraya yerleşip burada büyür. Yerleşen hücre hormonların yeterli salgılanması ile büyür ve embriyoyu oluşturur. Bu arada embriyonun daha sağlam tutunması için rahim iç tabakası kalınlaşmıştır. Bahsedilen bu gebeliğin oluşum aşamalarından herhangi birindeki aksaklık gebeliğin oluşmasına engel teşkil edebilmektedir. Örneğin; gebelik için çok önemli etken olan hormonların düzensiz çalışması, rahim yapısı sorunları, yumurtalık sorunları, fallop tüplerinin tıkalı olması, yeterli sayıda ve kalitede yumurta oluşmaması, yumurta hücresinin çatlamaması, yumurtlama sorunları, bebeğin rahimde tutunamaması, adet düzensizliği, polikistik over sendromu, rahim ya da yumurtalık ameliyatları, vs. Bütün bunların dışında gebeliği engelleyen diğer etmenler olarak; erkekten kaynaklanan sorunlar, sigara-alkol tüketimi, stres, genetik, fazla ya da düşük kiloda olma, sağlıksız beslenme, yaşın ilerlemesi, yetersiz cinsel ilişki, kullanılan bazı ilaçlar, kanser ya da kronik hastalıklar sayılabilir.

Gebe kalabilmek her evli çiftin en özel ve hassas hayalidir. Evin içerisinde koşuşturan minicik ayaklar anne ya da baba diye seslenen tatlı bir dil. Kim bu özel duygudan eksik kalmak ister ki? Aşkın en güzel meyvesi olan bir bebek büyüdüğünde ailede ailesine sahip çıkacak bir birey ya da yaşlılıkta hal hatır soracak bir ses için olmazsa olmazdır bir bebek. Yumuk yumuk elleri mis gibi kokusuyla evin neşesidir bebekler. Tüm aile üstüne titrer. Hele ki yeni konuştuğunda herkes onu dinlemek ister. İşte böyle güzel bir duygudur. Bebekler her evin altıntopu desek hiç abartma olmaz bence. Durum böyle olunca herkes annelik ve babalık duygusunu tatmak ister. Fakat bazen yukarıda bahsettiğimiz çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlık durumlarından dolayı aileler bebek sahibi olamayabilmektedir. Çeşitli sağlık kuruluşlarına başvurarak tedavi yöntemlerini uygulasalar da bazen yine de sonuç alınamamaktadır. Bu gibi durumlarda alternatif tıptan yararlanılarak bitkisel tedavi yöntemlerine başvurulabilir. Gebe kalmak için bitkisel tedavi olarak çeşitli bitkilerin tüketilmesi yoluna başvurulur. Biz bu yazımızda kolay gebe kalmayı sağlayacak birkaç bitkiye yer verdik. Bu yönde araştırma yapanlara derman olmak üzere bu yazımızı hazırladık.

Kuru İncir Kürü: Adet döneminin bittiği gün bu küre başlanmalıdır. 10-15 adet kuru inciri 1 lt suda 15 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra gün içinde tüketin. Tortu ve incir çekirdeklerinden rahatsız olanlar için ince bir süzgeçten geçirilmesi tavsiye edilir. Kuru inciri sadece kaynatma şeklinde değil, öğün aralarında çiğneyerek de tüketebilirsiniz. İncirin kadınlarda yumurtaların büyüyüp olgunlaşıp çatlamaya ve yumurtlamaya yardımcı olma özelliği vardır.

Karanfil Çayı: Sağlık hekimlerince yapılan araştırmalara göre gebe kalmayı kolaylaştıran bir besindir. Düzenli bir şekilde her yemekten sonra 1 çay bardağı şeklinde tüketilirse; üreme organlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasına, hormonlarınızın görevlerini yapmasına ve rahmi kuvvetlendirme özelliğine sahiptir.

Karanfil Çayı İçin Malzemeler:

  • 1 karanfil
  • 1 çay bardağı sıcak su

Karanfil Çayı Yapılışı: Karanfil çayı için önce suyu kaynatınız ardından kaynamış 1 çay bardağı suya 1 adet karanfili ekleyerek 5 dakika demlenmeye bırakın. Daha sonra demlenmiş ve ılımış karanfil çayını yemeklerden hemen sonra içerek kolay gebe kalabilmek için bitkisel tedavinizi yapmış olun.

Karanfil çayının yanı sıra; aynı özelliğe sahip diğer bitkiler de; safran, şerbetçi otu, çoban çantası, aslan perçemi, tarçın, nane, biberiye, papatya, zahter, rezene, adaçayı, bira mayası, hardal, yulaf ezmesi, vanilya ve çam fıstığıdır. Bu bitkilerden yararlanarak da bitkisel çay hazırlayabilirsiniz ve aynı şekilde kolay gebe kalabilmek için bitkisel yöntemlerden faydalanmış olabilirsiniz.

Hamile kalabilmek için faydalı olacağı yönünde tavsiye edilen bu bitkilerin genelde rahatlatıcı, stres azaltıcı ve gevşetici özelliğinden faydalanılmaktadır. Bu sayede kadın ve hatta erkek kendini daha rahat hisseder ve çocuk sahibi olma şansını arttırır. Aynı zamanda bu bitkiler fallop tüplerini ve yumurtalıkların damarlarını genişleterek hamilelik şansını arttırmaktadır.

 

 

 

 


YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...