MENÜ için tıklayınız...

Akciğer Kanseri İçin Kür

... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Gözaltı bölgesi maskesi


Gözaltı Bölgesi Maskesi

Gözaltı bölgesi yüzümün canlılığını ortaya çıkaran yerlerden biridir. Yorgunluk, uykusuzluk ve stres gibi nedenlerle gözaltlarında morluklar görülebildiği gibi ilerleyen yaşlarda kırışıklıklarda yavaş yavaş kendini gösterir. 30 yaş üstünde kendini göstermeye başlayan kırışıklıklar beyaz tenli kişilerde daha belirgin olarak görülür. Sizlerinde evinizde rahatça bulabileceğiniz gıdalarla gerek gözaltı morluklarına son verebilir gerekse kırışıklıkları ilerleyen yaşlara erteleyebilirsiniz. İşte sizlere gözaltı kırışıklık ve morlukları için uygulayabileceğiniz gözaltı bölgesi maske çeşitler;

 

Kırışıklıklar için maske

Maske 1

İki adet havucun suyunu sıkarak bir çay kaşığı badem yağı ekleyin ve karıştırın. Karışımı iki saat kadar buzdolabında bekletmenin ardından gözaltı ve çevresine uygulayarak maskeyi yarım saat kadar cildinizde bekletin. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Maske 2

Bir adet muzu kâse içerisinde ezerek içerisine iki tatlı kaşığı gül suyu ilave edin. Karışımı gözaltı çevrenize uygulayarak yarım saat bekleyin ve bol su ile cildinizi karışından arındırın. Bu maskeyi de haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Maske 3

İki adet lahana yaprağını mikserde ezerek bir kaba alın. İçerisine iki çay kaşığı da ilave ederek iyice karıştırın. Maskeyi gözaltlarınıza uygulayarak 20 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın.  Maskeyi haftada bir kez düzenli olarak uygulamanız 2 ay gibi kısa bir sürede kırışıklarınızın %60 oranında azaldığınız sizlere fark ettirecektir.

Gözaltı Morlukları İçin maske

Maske 1

250gr ahududu(böğürtlen ya da çilekte olabilir),100gr yoğurt ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırarak blenderden geçirin. Karışımı haftada iki kez hazırlayıp taze olarak içebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bu kalıplarında dondurarak başta gözaltı çevreleriniz olmak üzere yüzünüzde gezdirebilirsiniz. İçmek için düşünürseniz karışımı sabah kahvaltısından 20 dakika kadar önce içmeniz daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Not: karışım içerisine 1 çay kaşığı da tuz ilave ederseniz maskeyi vücut peelingi olarak da kullanabilirsiniz.

Maske 2

Bir adet patatesi rendeleyerek iki ayrı tülbentin içerisine paylaştırın ve gözlerinizi kapatarak tülbentte sarılı patatesleri gözlerinizin üstüne yerleştirerek yarım saat bekletin daha sonra bol su ile durulayın. Sık sık yapabileceğiniz en basit bu uygulama ile hem gözaltı morluklarından kurtulabilir hem de zaman içerisinde kırışıklıklarınızın azaldığına şahit olabilirsiniz.

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...