MENÜ için tıklayınız...

Kolesterol için kür

Kolesterol değerini yükselten organımız karaciğerdir. Karaciğer, tükettiğimiz besinlerin türüne ve miktarına bağlı olarak yükselen kan şekeriyle birlikte kolesterol üretir. Kolesterol hastaların... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Kuru cilt maskesi


Kuru cilt maskesi

Kış ayları başta olmak üzere kuru cilt tipine sahip olan kişilerin ciltleri canlarını acıtacak boyutlara kadar gidebilmektedir. Ciltteki yağ eksikliği cildin kuruyarak çatlamasına neden olur. Çatlamış cilt ise sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilmektedir. Sizler de kuru cildinize kuru ciltler için maske uygulayarak cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Sizler de aşağıda sıralayacağımız maske çeşitlerinden size en uygun olanını cildinize uygulayarak kuruyan cildinizi nemlendirebilirsiniz. Mutfağınızda rahatlıkla bulabileceğiniz gıdalarla sizler de bitkisel kürünüzü hazırlayarak kuru cildiniz için bakıma başlayabilirsiniz. İşte sizlere kuru cilt tipleri için maske çeşitleri;

 

Maske 1

Bir adet yumurta sarısı, birer yemek kaşığı bal ve zeytinyağını karıştırarak cildinize uygulayın. Maskeyi 20 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinize yüzünüze ılık bir havlu kapatarak maskenin yumuşamasını sağlayın ardından durulayın.

Maske 2

2 çorba kaşığı yulaf içini bir su bardağı su içerisinde kaynatın. Biraz soğumasının ardından içerisine bir tatlı kaşığı bal ilave edin. Ilık halde iken de karışımı cildinize sürerek 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile cildinizi temizleyin.

 

Maske 3

Cildinizi temizledikten sonra ezilmiş bir adet muz içerisine 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 3 çay kaşığı bal ilave ederek karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika beklemenin ardından cildinizi su ile durulayın. Haftada bir kez cildinizi bu maske ile nemlendirebilirsiniz.

Maske 4

İleri derece cilt kuruluğunda etkili olan bu maskeyi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bir adet salatalığı rendeleyerek içerisine iki damla limon suyu damlatın. Yüz ve boyun kısmınıza maskeyi uygulayarak 20 dakika bekleyin. Haftada iki kez uygulayabileceğiniz bu maskeyi cildinizden önce bir bezle temizleyerek ardından su ile yıkayarak cildinizden arındırabilirsiniz.

 

Maske 5

Birer çay kaşığı kaymak ve balı karıştırarak cildinize sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık süt ile bir süngeri ıslatarak cildinizde gezdirerek temizleyin. 10 dakika kadar da bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu maskenin de haftada iki kez uygulanması kuruyan cildinizin nemlenmesine katkı sağlayacaktır.

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...