MENÜ için tıklayınız...

Gözaltı bölgesi maskesi

Gözaltı bölgesi yüzümün canlılığını ortaya çıkaran yerlerden biridir. Yorgunluk, uykusuzluk ve stres gibi nedenlerle gözaltlarında morluklar görülebildiği gibi ilerleyen yaşlarda kırışıkl... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Öksürük İçin Bitkisel Tedavi


Öksürük İçin Bitkisel Tedavi

Kış aylarının girmesiyle beraber hastalıklar tavan yapmış bir durumda, sağlık ocakları, poliklinikler, hastaneler adeta insan akınına uğramakta. Hastalarda görülen durumlar; yüksek ateş, burun akıntısı, boğaz ağrısı, halsizlik ve özellikle de öksürük tür. Bu nedenle öksürük şikâyeti ile gelenler başı çekmektedir.

Öksürük boğaz akıntısı ile geliştiğinde uzun soluklu ve geçmek bilmeyen bir hal alabilmektedir. Bu durum da sürekli öksüren çocukları ve bu durumdan oldukça rahatsız olan ebeveynleri ortaya çıkarmaktadır.

Uyku ile birlikte harekete geçen salgılar geceleri öksürüğü hiç olmadığı kadar tetikler bu nedenle dur durak bilmeyen öksürme durumları başlar.

Çeşitli kimyasal ilaçlar kullanıldığında bile kolay kolay geçmek bilmeyen öksürüğe aileler tarafından doğal ve bitkisel öksürük tedavisi başlar.

Öksürük ile evde bitkilerle mücadele edebilmek için çeşitli yöntemler ve formüller bulunmaktadır. Öksürük İçin Bitkisel Tedavi olarak şimdi sizlerde evinizde yapabileceğiniz şuruptan bahsetmek isterim.

Bu şurup sayesinde çocuğunuz balgamını sökebilecek ve öksürük adeta  bir anda yok olabilecektir.

 Doğal bir antibiyotik görevi gören bu şurup ile sizlerde kendi yöntemleriniz ile çocuklarınızın öksürüğüne dur diyebileceksiniz.

Ayrıca hiçbir yan etkisi olmayan bu ev yapımı öksürük şurubunu daha hastalık gelmeden içerseniz koruyucu özelliğinden yararlanarak hastalıklara karşı bir kalkan oluşturabilirsiniz.

Öksürük İçin Bitkisel Tedavi; Doğal Öksürük şurubu Tarifi

Doğal Öksürük şurubu Tarifi için Malzemeler:

  • 1 orta boy kuru soğan
  • 1 limonun suyu
  • 1 su bardağı kaynar su
  • 3 yemek kaşığı süzme bal
  • 1 diş sarımsak
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • Yarım tatlı kaşığı zencefil

Doğal Öksürük şurubu Tarifi Yapılışı:

 Soğanlarla birlikte sarımsakları incecik doğrayın ve kavanoza alın. Kavanozun içerisine kaynamış suyu ekleyin ve suyu soğumaya bırakın.

Soğuyan soğan ve sarımsaklı suyu süzerek, suyu tekrar kavanoza alarak içerisine bal, 1 limonun suyu, zencefil ve tarçın ekleyerek kavanozun kapağını kapadıktan sonra kuvvetli bir şekilde çalkalayın.

Bu aşamadan sonra öksürük için bitkisel tedavi şurubunuz hazırdır.

Çocuklar bu şuruptan öğünlerin ardından 1 yemek kaşığı, büyükler ise 1 kahve fincanı tüketebilir.

Önemli not: bu şurubu 2 yaş altı çocuklara vermeyiniz.

Anahtar kelimeler: Öksürük İçin Bitkisel Tedavi, Doğal öksürük şurubu, Bitkisel öksürük urubu

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...