MENÜ için tıklayınız...

Özel Hastalıklar İçin Kürler

rrr... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Polikistik over ve miyom Bitkisel Tedavi


Polikistik over ve miyom Bitkisel Tedavi

Kadınların üreme dönemi regl, mensturasyon, adet, kirlenme, hastalanma gibi adlandırılan dönem ile başlamaktadır. Kadınlarda üreme yumurta oluşumu ile mümkün hale gelmektedir. Sağlıklı bir üreme sistemi için yumurtalıkta yumurtanın oluşmaya başlaması, yumurtanın olgunlaşıp yeterli büyüklüğe gelip tüplere atılması ve orada döllenmek üzere beklemesi gerekmektedir. Eğer tüplerdeki bu yumurta sperm ile karşılaşırsa döllenme meydana gelerek oluşan embryo rahme ulaşır ve burada doğuma kadar büyür. Bazı kadınlarda ise üreme sistemindeki bazı aksaklıklardan dolayı yumurtlama olması gerektiği gibi olmaz ve bu birçok sağlık problemini beraberinde getirir. Bu sorunlardan birisi de kadınların rahimlerinde bulunan ‘çikolata’ da denilen iyi huylu kistlerdir. Bu kistlerin yumurtlama sorunlarına neden olması polikistik over sendromudur. Polikistik over sendromu (PCOS) kadınlarda görülen bir yumurtlama sorunudur. Üreme sisteminde yer alan çeşitli ebatlardaki kistler kadının düzensiz adet görmesine ya da hiç adet görmemesine neden olmaktadır. Mensturasyon sistemi düzensiz olan kadınların da hormon sistemi düzensiz ve yumurtlaması sorunludur ve bu kısırlığa kadar giden bir takım sorunlara neden olmaktadır. Polikistik over sendromunun neden olduğu bazı problemler şu şekildedir:

  • Kısırlık
  • Vücudun özellikle yüz, göbek, göğüs, sırt ve daha birçok yerinde kıllanma
  • İnsülin direnci, şeker hastalığı
  • Şişmanlık, stres
  • Hormon düzensizliği, bozukluğu
  • Adet düzensizliği

Bu sağlık problemlerinden kadınları en çok etkileyen faktör kısırlıktır. Gebe kalamayan kadınların %25 gibi yüksek sayılabilen bir oranında polikistik over sendromu görülmektedir. Polikistik over hastaları gebe kalmak için gerekli olan yumurtayı üretemedikleri için gebe kalamamaktadır. Ancak adet düzenleyici ilaçlar ya da yumurta iğneleri aracılığıyla bu yumurtlama sorunu ortadan kaldırılabilmektedir.

Poliskistik over sendromu genetik olarak ailede görülebilmektedir. Genelde yapılan araştırmaların sonucu PCOS hastalarının annelerinde, kız kardeşlerinde ya da kız çocuklarında da meydana geldiği sıklıkla görülmektedir. Ya da ailede hiç görülmeyip tamamen başka nedenlerden de yaşanabilmektedir. Örneğin hormonları bozan herhangi bir uygulama (bilinçsiz diyetler, ilaç kullanımı) ya da beyindeki yumurtlamayla ilgili bir fonksiyonun çalışmaması veya bağışıklık sistemindeki bir bozukluk da PCOS’a neden olmaktadır.

Kadın hastalıkları arasında en fazla görülen polikistik over ve miyom pek çok kadının en büyük rahatsızlığıdır. Her yaştaki kadınlarda bu rahatsızlık baş gösterebilmektedir. Bu kistler ve miyomlar doktor kontrolü eşliğinde ultrason görüntüleme cihazıyla kolayca görülüp tedavisi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra polikistik over ve miyom gibi rahatsızlıklar için de doğada bulunan şifalı bitkilerden faydalanılabilmektedir. Üreme organlarında görülen bu rahatsızlık için daha önce denenmiş ve sonuç alınmış çeşitli bitkiler bulunmaktadır.

Adet düzensizliği tedavisi ve polikistik over yumurtalık kisti için en çok bilinen bitkisel tedavi yöntemi olarak soğan küründen faydalanılmaktadır. Sizler de bu yönde bir sıkıntı ve rahatsızlığa sahip iseniz soğan küründen yararlanarak tüm sorunlarınızdan kısa sürede kurtularak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken soğan kürünü düzenli ve istikrarlı bir şekilde uygulamaktır.

Polikistik over ve miyom Bitkisel Tedavisi için soğan suyu kürü

Soğan suyu kürü Malzemeleri:

  • 1 orta boy kuru beyaz soğan
  • 2 su bardağı su

Soğan suyu kürü Yapılışı: 2 su bardağı suyu kaynatınız ve kaynadıktan sonra altını kapatınız. Soğanı dış kabuklarını soyarak direk sıcak suyun içerisine ekleyerek 5 dakika kadar demlemeye bırakın. Demlenen kürü süzerek ılık bir şekilde ve içerisine herhangi bir tatlandırıcı katmadan içiniz.

Soğan kürünü aç karnına özellikle öğlen ve akşamları içiniz. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde 1 hafta boyunca uygulayınız.

 Kadınlarda görülen ve bir kadın hastalığı olan Polikistik over ve miyom rahim içerisinde oluşan kistlerdir. Soğan küründen yararlanarak kısa sürede rahim içerisindeki kistlerinizden kurtulabilirsiniz.

Soğan kürünü adet döneminde bulunan kadınlar da rahatlıkla kullanabilir. Adet görmeyle ilgili olarak herhangi bir sorun yaratmaz.

Önemli Not: Polikistik over ve miyom bitkisel tedavisi için hazırlanmış olan soğan suyu kürü 15 günden fazla kullanılmamalıdır.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...