MENÜ için tıklayınız...

Kalp hastalığı için Bitkisel Tedavi

Bitkisel tedavi olarak kalp hastalığına iyi gelen şifalı bitkilerin başında zencefil ve çörekotu gelir. Bu bitkileri mümkün olduğu kadar tüketerek kalp kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Sperm arttırıcı Bitkisel Tedavi


Sperm Arttırıcı Bitkisel Tedavi

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler hayatları adına aldığı bu radikal karar sonrasında genelde yapmaları gereken şeyleri bilmektedirler. Fakat birçok anne baba adayı hamilelik öncesi, hamilelik dönemi ve bebekle ilgili olan konularda bilinçsizdir. Bunun nedeni ülkemizdeki eğitim yetersizliği, üreme ve cinsel yaşam konularının halen tabu olması ve konuşulamaması, kişilerin bu konuları utanılacak bir şey olarak görmesi ve bunun gibi nedenlerdir. Halbuki çocuk sahibi olma konusunda problemleri olan çok fazla sayıda çift vardır. Öyle ki istatistiksel olarak her 5 çiftten 1’i anne baba olamamaktadır. Çocuk sahibi olamama problemi erkek ya da bayan ya da her ikisinden de kaynaklanıyor olabilir. Biz bu yazımızda gebe kalamamaya neden olan canlı sperm sayısının azlığından ve nasıl arttırılabileceğinden bahsedeceğiz.

Bilindiği üzere kadının gebe kalması için erkekle çiftleşmesi ve erkeğin spermiyle kadının yumurtasının döllenip gelişmesi gerekmektedir. Fakat bu aşamalar esnasındaki herhangi bir noktadaki aksama gebelik problemlerine neden olmaktadır. Bunlardan birisi de erkeğin canlı sperm sayısındaki yetersizliktir. Canlı sperm sayısı değerlendirmesi spermiogram testi ile yapılmaktadır. Son verilere göre bu test sonucunda olması gereken sperm sayısı; toplam döl sıvısı içinde 40 milyon, 1 milimetrede ise 15 milyondur. Bu rakamlar sağlıklı bir gebelik için olması gereken yeterli orandır. Fakat spermin bu değerlerin altındaki bir değerde olması gebeliğin hiç oluşmayacağına dair bir sonuç değildir, sadece gebelik şansı düşük ya da gebe kalma süreci uzun olacağı anlamına gelmektedir. Dolayısıyla çiftler sperm testi sonucu değerler düşük çıksa dahi umutsuzluğa kapılmamalı ve sperm sayısını arttırıcı alternatif yöntemlere başvurmalıdırlar.

Canlı sperm sayısı düşük çıkan erkek hastalara sperm sayısını arttırıcı tedaviler uygulanmalıdır. Tüp bebek yöntemine geçilmeden önce yapılabilecek bir takım yöntemler mevcuttur. Bunlardan bazıları; sperm sayısının arttırılabilecek özellikte olan erkek hastalara ilaç tedavisi uygulamak, mikrocerrahi veya endoskopik operasyonlardır. Sperm sayısını düşüren çeşitli etmenlerden kaçınmak da sperm sayısının artmasına neden olmaktadır. Örneğin stresli yaşam koşullarını düzeltmek ve stresten kaçınmak, fazla kilolardan kurtulmak, beslenme programını sağlıklı şekilde düzenlemek, organik beslenmek, egzersiz yapmak, sigara ve alkol tüketmemek, çay ve kahveyi aşırı tüketmemek, yeterli uyku düzeni, çok sıcak ve çok soğuk suya maruz kalmamak, kimyasala maruz kalmamak, pamuklu ve rahat iç çamaşır ve giysiler kullanmak, bilinçsiz ilaç kullanmamak, gün aşırı cinsel yaşam sperm sayısını arttırmak için yapılabilecek uygulamalardır. Bütün bunlara dikkat edildiğinde gebelik şansı çok fazla artmaktadır.

Bebek sahibi olabilmek için çeşitli yöntemlere başvuruyorsanız ve bunu başarmanın yollarını hem tıbben hem de alternatif tıp olarak bitkilerde arıyorsanız sperm sayınızı arttıracak yönde afrodizyak etkili bitkilerden bu yazımızda sizler için bahsedeceğiz. Bitkilerin yanı sıra günlük olarak tükettiğimiz bazı besinler de sperm sayısının artmasına yardımcı olmaktadır. Örneğin; domates, nar, kabak çekirdeği, ceviz, fındık, badem, çikolata, yumurta, süt gibi bilinen besinlerin de sperm sayısını arttırdığı bilinmektedir.

Doğadaki bitkilerden yararlanarak kısa sürede sperm sayınızda bir artış sağlayabilirsiniz. Bu artışı yapılan spermiogram testleriyle ortaya çıkartmanız mümkündür. Canlı sperm sayısını arttırdığı bilinen bitkilerden birisi de ginsengtir. Ginseng çayı geçmişten bugüne erkeklere enerji veren, kan akışını hızlandıran ve afrodizyak etkisi ile bilinen en önemli bitki olarak ginseng başı çekmektedir. Çeşitli yorgunlukları, stresi ortadan kaldırarak yumuşama ve gevşemeye imkân sunar. Vücut performansını sağlayan bu bitkiyi 1 su bardağı kaynamış suya salarak 5 dakika demlendikten sonra, soğuk bir şekilde yemeklerden önce 2 hafta boyunca düzenli bir şekilde tüketilebilir. Bu şekilde enerji düzeyinizi ve performansını arttırırken sperm sayısında da doğal yolla artışa neden olabilirsiniz.
Sperm arttırıcı Keçiboynuzu Kürü

Keçiboynuzu Kürü İçin Gereken Malzemeler:

  • 15 gr kıyılmış keçi boynuzu
  • 1 su bardağı kaynamış su

Yapılışı: her zaman yaptığımız gibi önce suyu kaynatıyoruz ve altını kapatır kapatmaz kıyılmış keçiboynuzlarını suyun içerisine ilave ederek bir kapakla kapatarak 5 dakika kadar demlenmeye bırakıyoruz. Ardından demlenmiş kürü süzerek ılık bir şekilde yemeklerden sonra içebilirsiniz. Bu şekilde düzenli bir uygulama ile enerjinize enerji katarken sperm sayınızın armasını da sağlayabilirsiniz.

Anason Çayı:

Her derde deva niteliği taşıyan anason çayı yorgunluğu ve stresi giderme konusunda çok etkilidir. Cinsel gücün artmasında, sperm sayısının artmasında geçmişten beri bilinen bir gerçektir. Ayrıca anason iştah açıcı, kalbi kuvvetlendirici, cinsel uyarıcı, öksürük kesici, astım ve nefes darlığına karşı, göğüs sarkmasını önleyici özelliğe sahip çok özel bir besindir. Doğada bulunan bu özel besin fazla tüketildiğinde vücudun uyuşmasına neden olur. Bu nedenle gerektiği kadar tüketilerek gerçek anlamda şifa bulunmalıdır.

Anason Çayı Yapılışı: anason çayı için 1 su bardağı kaynamış suya bir tutam anason katarak demlendikten sonra yemeklerin ardından tüketilmelidir. Bu şekilde 1 hafta düzenli olarak içilmelidir.

Önemli not: Yukarıda sperm arttırıcı doğal yöntemler olarak verilen tüm formüller çeşitli hastalıkları bulunanlar tarafından hekime danışılmadan tüketilmemelidir.

 

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...