MENÜ için tıklayınız...

Varis için Bitkisel Tedavi

Vücudun çeşitli bölgelerinde varisler oluşabilir. Varis oluşumu işlevini kaybeden toplardamarların şişmesi ve renk değiştirmesi ile oluşmaktadır. Özellikle bacaklar varis oluşumunun en yoğun ya... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Unutkanlık için kür


Unutkanlık,  her yaşta kişilerin yakalandığı bir zihin sorunudur. Kimi zaman mutfağa girdiğimiz anlarda mutfakta ne için bulunduğumuzu hatırlayamazken bazen elimizle bir yere sakladığımız bir eşyamızın yerini hatırlamakta güçlük çekebiliriz. Bu gibi durumlarda unutkanlık baş göstermektedir.

Unutkanlığa neden olan çeşitli zihin sorunları olabilmektedir.  Bunların başında da, stres, kaygı, düşünce, artan sorumluluklar, beslenme bozukluğu ve uykusuzluk gibi çeşitli nedenler gelmektedir.  Uzun sözün kısası fazlasıyla çeşitli sorunlarla meşgul olan beyin bazı zamanlarda tutukluk yapabilmektedir. Günümüzde bu tutukluğa neden olabilecek yüzlerce sebep vardır. Çünkü yaşadığımız hayat artık daha hızlı tempolu, daha stresli, daha depresif, daha çok şeyle doludur.

Zira değişen her şey ile birlikte insanlar da değişti. Bugün için var olan en zor meslek insanlarla iletişimin daha çok olduğu meslekler olarak ifade edilmektedir. İnsanlar artık bu yaşam tarzından dolayı daha sessiz ve sakin ortam aramakta hatta mümkünse diğer insanların olmadığı, gürültünün, kalabalığın, kirliliğin, stresin hiç olmadığı ortamlar içinde bulunmayı daha çok tercih ediyor. Bu tercih ise kesinlikle yersiz bir durum değildir çünkü stresin insanı olumsuz yönde etkilediği birçok bilimsel araştırmalar ve tıp insanları tarafından kabul görmüştür.

Unutkanlık genelde kişinin hayat temposunu kısıtlayan, yaşam standardını olumsuz yönde etkileyen, kişide kaygıya yol açan ve ilerlemesi durumunda kişiyi hayattan koparacak kadar ciddi bir rahatsızlığa dönüşebilmektedir.Günlük hayatımızda bir konuyla ilgili bir unutkanlık yaşadığımızda kendi kendimize “iyice bunadım” diye serzenişte bulunuruz. Bu kendimizle ilgili duyduğumuz kaygı hiç de gerçek olmayacak türden bir rahatsızlık değildir.

Alzeihmer, halk adıyla bunama önce ufak unutkanlıklarla başlayıp sonra giderek boyutu büyür ve en sonunda kişi kendini, ailesini, nerede olduğunu, kim olduğunu dahi hatırlayamayacak duruma gelir. Elbette ki her yaşadığımız unutkanlık bir alzeihmer yani bunama göstergesi değildir fakat ne derece ciddi boyutlarda olduğuna da sürekli dikkat etmek gereklidir. Örneğin çevreden gelen ikazlar önemsenmeli ve bir doktor tarafından muayene olunmalıdır. Eğer gerekiyorsa hafıza güçlendirici ilaçlar içilmeli ve bunun kişiyi kötü duruma düşürecek bir şeyin olmadığı kabul edilmelidir. Aksi taktirde ilerleyen unutkanlıklar bunamaya kadar gidebilir.

Unutkanlık genelde ileri yaş gruplarında daha çok görülür. Çünkü ilerleyen yaş ile birlikte hücre sayısındaki ölüm daha fazladır. Dolayısıyla beyin hücrelerindeki ölüm artışıyla birlikte beyin depolama, bilgi akışı gibi fonksiyonlarda azalma görülmektedir. Kişinin yaşı ile orantılı olarak bazı unutkanlık düzeyleri çok normaldir. Önemli olan bu unutkanlığın giderek artmamasıdır. Unutkanlığın giderek arttığını hisseden hastalarda yapılması gereken şeyler; kişiye nöropsikolojik testler yapılması, gerekli görülürse beyin tomografisi, EEG, PET tetkikleri ile hastalığın boyutu ve tedavi planı çizilmelidir.

Unutkanlığın ileri boyutu olan bunamaya; yaş ilerlemesi, genetizm, kafa travmaları, kalp tansiyon hastalığı, aşırı stres depresyon gibi durumlar neden olmaktadır. Bunama hastalığına engel olabilecek aktiviteler; düzenli spor, düzenli beyin ve zihin aktiviteleri (bulmaca, sudoku, kitap okuma gibi), düzenli ve yeterli beslenme, stresten uzak durma, gereğinden fazla sorumluluk almama, aşırı yalnız kalıp zihinden ve içten konuşmama gibi şeyler sayılabilir.

Unutkanlığın ortaya çıkması beyin hücreleri arasındaki enerji transferinin aksaması, beyin hücrelerinin bilgileri kaydetme, çağırma ve depolama konusunda kabiliyetinin zayıfladığından dolayı oluşmaktadır. Unutkanlığın önüne geçebilmek için bireyler sağlıklı, dengeli ve özellikle beyin hücrelerini yenileyen türden vitamin kaynaklı bitkilerden yararlanmalıdır.

Tüm bunlara rağmen zihni canlı tutmak, algı oranını arttırmak ve bazı geçmiş olayları kolayca hatırlayabilmek için unutkanlık küründen yararlanmak size çok iyi gelebilir.

Unutkanlık kürünü mutfağınızda bulunan besinlerden yararlanarak sizlerde kolayca yapabilir ve zihninizi eski haline getirebilirsiniz.

Unutkanlığın çok daha fazla ilerlemesine dur diyebilmek ve ileriki süreçte dönüşü olmayan bir hastalığa dönüştürmemek için daha şimdiden gerekli tedaviler alınmalı ve unutkanlık mutlaka doğal bir kür olan unutkanlık kürü ile desteklenmelidir.

 

Unutkanlık Kürü Tarifi:

Unutkanlık Kürü Malzemeleri:      2 adet iri havuç

Unutkanlık Kürü Yapılışı:

3 adet havucu rondodan içecek haline gelene kadar geçirerek 1 su bardağına alınız.

Elde ettiğiniz havuç suyunu 30 gün boyunca, akşam yemeklerinin ardından düzenli olarak tüketilmelidir.  Taze şekilde elde edilen havuç suyunu aksatmadan tükettiğiniz durumlarda unutkanlıkla ilgili tüm sorunlarınıza veda edebilirsiniz.

Havuç ile yapılabilen unutkanlık kürünü düzenli bir şekilde tükettiğiniz takdirde unutkanlığın yanı sıra zihninizin çok daha hızlı ve güçlü çalışmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Zihniniz açılabilir, zihin yorgunluğunuz yok olur ve çeşitli derecelerde yani kişilerin yaşlarıyla orantılı olan basit unutkanlık ve kötü huylu unutkanlıkların önüne bu kür sayesinde geçebilirsiniz.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...